thumbs-iconİstanbul'un En Köklü Temizlik Şirketi

clock-iconÇalışma Saatleri : 08:00 - 19:00

mobile-icon

Bizi Hemen Arayın!0216 478 58 12

Ev Temizliği Nasıl Yapılır

Ev Temizliği Nasıl Yapılır

Ev Temizliği Nasıl Yapılır

Ev temizliği hizmetlerimiz hakkında bilgi almak lütfen iletişime geçiniz.

Hizmetlerimiz ve fiyatlarımız hakkında daha fazla bilgi almak veya hızlı rezervasyon için çekinmeden arayınız.

Hızlı rezervasyon için

0532 762 28 07   

0216 478 5812  

Ev Temizliği Neden Önemlidir?

Ev Temizliği
Ev Temizliği

Hayatımızın çok büyük bir bölümünü evimizde geçiriyoruz. Yemek yiyor, dinleniyor, misafir ağırlıyor, tuvalet ve banyo gibi ihtiyaçlarımızı gideriyor ve uyuyoruz.

Tüm bu faydaları bize sunmanın doğal bir sonucu olarak da evimiz yoğun olarak kir, toz ve mikroba maruz kalıyor. Özellikle evde küçük çocuk varsa ya da hayvan besleniyorsa temizlik ihtiyacı daha yoğun bir şekilde hissediliyor.

Zira kedi ve köpekler salya, kusmuk ya da dökülen kıllar sebebiyle halı ve koltuklarda leke ve kokuya neden olabilirken, çocuklar da zaman zaman altına kaçırabiliyor, yediklerini çıkararak herhangi bir yere atabiliyor ve beslenme sırasında etrafa döküp saçabiliyor.

Yetişkinler de her ne kadar dikkat etseler de dışarıdan eve kıyafetleri ile toz taşıyabiliyorlar. Ayrıca mutfak ve banyo ile tuvaletlerin de kullanıma bağlı olarak düzenli bir şekilde temizlenmesi mikropların barınmaması açısından büyük önem taşıyor.

Düzenli olarak temizlenmediği takdirde kirler kalıcı hale gelerek eşyaların ömrünün kısalmasına dahi neden olabiliyor. Eşyalarda herhangi bir zarar meydana gelmese dahi sağlığımızı bozan durumlar ortaya çıkabiliyor. Bu durumda en önemli şey düzenli olarak ev temizliği yapmak ya da yapılmasını sağlamak.

Çalışan bireyler için ev temizliğine zaman ayırmak her an mümkün olmuyor. Ya da ayrılan zaman kısıtlı olduğu için ev temizliği çoğu zaman yüzeysel olarak yapılıyor.

Benzer durum hastalığı olan kişiler için de geçerli. Temizlik her aşaması zahmetli olan bir iş olduğundan, eğilip kalkmakta, ağırlık kaldırmakta ya da silme işlemi yapmakta zorlanan kişiler tarafından kolaylıkla gerçekleştirilemiyor.

Ayrıca eviniz olağandan büyükse ya da eşyalarınız detaylı ve özenli temizlik yapılmasını gerektirecek nitelikte ise tek başınıza temizlik yükünü omuzlamanız kolay olmayacağından yardım almanız gerekebiliyor.

Evinizi kendiniz temizletmeyecekseniz tercih edebileceğiniz birkaç alternatif var elbette. Bunlardan biri yatılı hizmetli çalıştırmak olabilir.

Şartlara Göre Ev Temizliği

Ev Temizliği Nasıl Yapılır
Ev Temizliği Nasıl Yapılır

Burada evinizi emanet edecek güvenilir bir eleman bulabilmenin zorluğu yanında, düzenli olarak yanınızda çalışacak kişi ya da kişilere yapacağınız ödemelerle ilgili olarak vergi ve sigorta dâhil önemli tutarları gözden çıkarmanız gerekecek.

Bu da ülkemizdeki orta ve alt gelir grubu pek çok kişi için mümkün değil. Evinizi temizletmenin bir başka yolu yatılı olmaksızın belirli günlerde temizlik için birini tutmak olabilir ve bu yöntem de ülkemizde oldukça yaygın.

Ancak evini bu şekilde temizleten kişilerin en çok şikâyet ettiği konuların başında hem güvenilir hem de titiz çalışan birini bulmanın zorluğu geliyor. Bu şekilde çalışacak kişiler bulunabilse dahi bu kez de karşımıza dilediğimiz zaman çağıramama, çoğu günü dolu olduğu için beklemek zorunda kalma gibi sorunlar çıkabiliyor.

Eğer çalışıyorsanız, hastalığınız sebebiyle evinizi temizleme olanağınız yoksa ya da bu sebepler sizin için söz konusu olmadığı halde temizlik yapmaktan hoşlanmıyorsanız veya temizliğe ayıracağınız zamanı daha farklı aktivitelerle değerlendirmeyi arzu ediyorsanız doğru adrestesiniz.

Firmamız ev temizliği işini profesyonel elemanlar aracılığı ile yürütmekte olup size hiçbir zahmete katlanmadan sahip olacağınız, hijyenik bir şekilde her yanı temizlenmiş evler sunmaktadır.

Firmamızdan talep edeceğiniz temizlik hizmeti için boş gün beklemek zorunda kalmaz ve evinizi dilediğiniz zaman temizletebilirsiniz. Üstelik gelen elemanın temizlik konusundaki deneyim ve becerisini sizin adınıza önceden değerlendirmiş olduğumuz için bu konuda güven problemi yaşamanız söz konusu olmaz.

Ev Temizliği Nasıl Yapılır?

Ev Temizliği Nasıl Yapılmalıdır
Ev Temizliği Nasıl Yapılmalıdır

Firmamızın faaliyet alanının temelinde profesyonel ev temizliği yer almaktadır. Bu durumda müşterilerimiz tarafından da en fazla merak edilen sorulardan biri profesyonel ev temizliği nasıl yapılır sorusudur.

Burada müşterilerimizin beklentileri ile firmamızın standart uygulamalarının kesişiminin sağlandığını ve bu şekilde her iki tarafı da memnun eden sonuçların elde edilebildiğini söylemek mümkündür.

Faaliyetlerimizin temelinde müşteri memnuniyeti yattığından, firmamızca belirlenen standart uygulamalar da müşterilerimizin içini rahatlatacak bir temizlik sonucunu verecek şekilde planlanmaktadır.

Burada yapılan işi tamamıyla çalışanlarımızın bireysel inisiyatiflerine bırakmak yerine, kalite standardını sağlamak adına belirli kriterler doğrultusunda hareket etmeyi tercih ediyoruz.

Ev temizliği nasıl yapılır sorusunu cevaplarken temizlik sürecinde hangi işlemlerin yapılacağı hususu kadar hangi alanın hangi malzeme ile temizleneceği ve hangi yöntemin kullanılacağı da önemlidir.

Zira malzeme kalitesi önemli olmakla birlikte, doğru yerde doğru malzeme kullanılması daha fazla önem taşımaktadır. Ayrıca aynı alan için kullanılabilecek birden fazla temizlik yöntemi söz konusu olabilir.

Kuru Ev Temizliği

Kuru temizlik, silme, yıkama, buharla temizleme gibi farklı yöntemler kullanılması mümkündür. Her yöntemin kendi içerisinde avantajlı ve dezavantajlı yönleri olabilir. Ayrıca bazı yöntemler evin tümünde değil belirli alanlarında daha etkilidir.

Burada hangi yöntemin kullanılacağına karar verilmesinde firmanın olanakları ile sizin talepleriniz devreye girmektedir.

Temizlik için firmalar tarafından kullanılan deterjanların kalite bakımından değerlendirilmesi kişilere göre değişen sonuçların ortaya çıkmasına neden olmaktadır.

Zira bazı müşteriler için leke ve kirleri en etkili şekilde uzaklaştıran deterjan kaliteli olarak ifade edilirken, bir kısmı ise içeriğinde sağlığa ve çevreye zararlı kimyasal maddeler bulunmayan ürünleri kaliteli olarak değerlendirmektedir. Ayrıca ev temizliğinde deterjan temini konusunda firmalar arası uygulama farklılığı olabileceğinin göz önünde bulundurulması gereklidir.

Bazı firmalar yalnızca personel temin etmeyi tercih ederken, bazı firmalarda ise temizlik malzemesi de hizmet kapsamına dâhildir. Temizlik malzemesi firma tarafından karşılanıyorsa, evinizin ve özellikle mutfağın temizlenmesinde kullanılacak bezlerin daha önce kullanılmamış olması hijyen açısından önemlidir.

Ev temizliği nasıl yapılır sorusuna cevap olarak en başta söylenebilecek hususlardan biri evin süpürülmesidir. Zira derinlemesine temizlik yapılmadan, silme işlemine başlanmadan önce yüzeysel kirliliğin ortadan kaldırılması gereklidir.

Kaliteli ve güçlü bir süpürge ile halı ve koltuklarınızda bulunan tozlar kolayca uzaklaştırılabilmektedir. İyi bir süpürme işleminin ardından gelecek silme ya da yıkama işlemleri daha etkili sonuç alabilmeye olanak vermektedir.

Ev temizliğinin bir başka boyutu camların silinmesidir. Zira kirli camlar açılıp kapandıkça iç kısımların tozlanmasına, perde ve tüllerin kirlenmesine neden olabilmektedir. Özellikle yüksek katlarda yaşıyorsanız güvenliğinizi tehlikeye atabilecek uygulamalardan kaçınmanız yararlı olacaktır. Firma elemanları ise cam temizliği konusunda deneyimli olup iş güvenliği tedbirlerini de alarak kısa sürede kolaylıkla camlarınızı temizleyecektir.

Ev temizliği denilince akla ilk gelen uygulamalar arasında halı ve koltukların temizlenmesi bulunmaktadır.

Halı ve koltuklar için süpürme işleminin ardından modern yıkama makineleri ile evde yıkama işlemi gerçekleştirilebileceği gibi buharlı temizleme ile sıcak buharın mikrop ve akar öldürücü gücünden de yararlanılabilir.

Halı ve koltuklarda diğer zeminlerden farklı olarak dikkat edilmesi gereken husus kumaş ya da iplik dokusuna zarar vermeyecek şekilde uygulama yapılmasıdır.

Bu alanlar, renk atması yaşanmasına müsait zeminler olduğundan kullanılacak deterjanın seçiminde titiz davranılmalıdır. Ayrıca bazı koltukların yapısı su değmesi halinde leke bırakacak özelliktedir. Bu nedenle yalnızca lekeli bölgenin temizlenmesi etkili sonuç almak için yeterli değildir. Leke için özel işlem yapıldıktan sonra koltuğun ve halının tamamına aynı temizlik uygulanmalıdır.

Ev içi mikropların en fazla barındığı alanlardan biri mutfak diğerleri ise banyo ve tuvaletlerdir. Bu nedenle ev temizliğinin bu alanlarda etkili bir şekilde gerçekleştirilmesi daha başarılı bir sonuç elde edebilmek bakımından önemlidir. Mutfak detaylı temizlenmesi gereken bir alandır. Ancak temizlik firmaları tarafından gerçekleştirilecek uygulamalarda mutfağın tamamı hizmet kapsamında olmayabilir. Dolap içleri gibi alanların temizlenmesi ve düzenlenmesi sizin sorumluluğunuzda olabilir. Mutfak için hizmet kapsamına dâhil olan bölümler hakkında detaylı bilgiyi müşteri temsilcimizden alabilirsiniz.

Tuvalet ve banyo ise ev temizliğinin olmazsa olmaz denebilecek kısmını ve nihai noktasını oluşturmaktadır. Zira temizlikte kullanılan suyun boşaltılması ve kirli bezlerin yıkanması sırasında bu kısımlarda yeniden kirlenme olacağından bu bölümler temizliğin en sonuna bırakılmaktadır.

Banyoda temizlenmesi gereken bölümlerin başında duşakabin ve klozet gelmektedir. Zira bu iki nokta nemin en fazla olduğu, buna bağlı olarak da mantar ve mikropların en fazla tutulum gösterdiği alanlardır.

Burada kullanılacak deterjanın da klasik bir yüzey temizleyicisinden farklı olması beklenir. Banyo ve tuvaletlerdeki zemin kaplamalarının çizilmeden temizlenmesi için özen gösterilmesi de temizliğin deneyimli eller tarafından yapılması durumunda alabileceğiniz sonuçlar arasındadır.

Ev Temizliği Şirketleri

Ev Temizliği Şirketi
Ev Temizliği Şirketi

Ev temizliğini kendisi yapmak istemeyen ya da çeşitli nedenlerle yapma olanağı bulunmayan ve bu sebepten profesyonel kişilerle çalışmayı arzu eden kişiler için temizlik şirketleri hizmet vermektedir. Temizlik şirketleri aracılığı ile ev temizliği yaptırmanın en avantajlı yönlerinden biri temizlik için uygun zamanı belirleme konusunda esnekliğinizin fazla olmasıdır.

Ayrıca temizlik firmaları tarafından verilen hizmeti gerçekleştirmek üzere görevlendirilmiş olan elemanlar, ev temizliği konusunda deneyim sahibi kişilerdir ve bu yönüyle de eviniz için en doğru malzeme ile en doğru uygulamayı belirlemek konusunda oldukça başarılıdırlar.

Üstelik işini gördüğünüz ve memnun kaldığınız bir elemanı yeniden talep etme olanağınız da mevcuttur.

Temizlik şirketi kurmanın büyük sermaye gerektirmemesi sebebiyle piyasada evinizi temizletebileceğiniz çok sayıda firma bulunmaktadır.

Bununla birlikte her firmanın aynı kalite ve fiyatta ev temizliği hizmeti verdiğini söylemek mümkün değildir.

Firmalar arasındaki bu farklılıklar kullanılan malzemelerin kalitesi ya da temizlik elemanlarının bilgi, beceri ve deneyimi ile doğrudan ilgilidir.

Bu nedenle evinizi temizletmeden önce firma seçimi yaparken kriterlerinizi en iyi karşılayacak kapasiteye sahip olan firmayı tercih etmeniz halinde sorun yaşama olasılığınız azalacaktır. Firmamız ev temizliği konusunda yılların deneyimi ile hareket etmekte olup, firma bünyesinde çalıştırdığımız elemanların seçiminde ve kullanılacak malzemelerin belirlenmesinde de titizlikle hareket edilmektedir.

Temizlik şirketleri tarafından ev temizliği nasıl yapılır sorusuna cevap olarak şu hususu belirtmekte yarar vardır. Temizlik şirketleri maaş ve sigortasını ödedikleri, vergi yükümlülüklerini yerine getirdikleri elemanları çalıştırarak hizmet bedeli karşılığında, temizlenmesi istenen adreslere günlük olarak yönlendirmektedir.

Personel temini olarak da ifade edilen bu hususta dilerseniz hizmetinden memnun kaldığınız belirli personeli firmamızdan talep etme olanağınız bulunmaktadır. Personel temini temizletmek istediğiniz evin büyüklüğüne ve yapılması gereken işlere göre değerlendirilmektedir.

Eviniz metrekare büyüklüğü fazla olan bir yapı ise ya da inşaat sonrası temizlik gibi zahmetli bir uygulama yapılması söz konusu ise eleman sayısının normalden biraz daha fazla olması gerekebilir.

Personel temini yoluyla evinizi temizletecekseniz düzenli olarak temizlenmesi için haftanın ya da ayın belirli günlerinde ya da her gün eleman gelmesini firmadan talep edebilirsiniz.

Bu sayede yakınlarınızın tavsiyesi ile evinizi emanet edeceğiniz herhangi birinin boş gününü beklemek zorunda kalmazsınız. Üstelik firma bünyesindeki elemanların ev temizliği işini profesyonel olarak yapması dolayısıyla daha kısa zamanda daha fazla iş yapması söz konusu olacaktır.

Peki, firmamız tarafından gönderilen personel tarafından ev temizliği nasıl yapılır? Bu konuda öncelikle ifade edilen husus, bu elemanların temizlik işini sistematik bir şekilde ve planlı olarak yaptıklarıdır.

Bu sayede evinizin temizliği için gereken sürenin kısalmasının yanı sıra temizlik sırasında kirli alanların temizlenen kısımlara toz ve kir bulaştırması da önlenmiş olmaktadır.

Evin her bölümü temizlik kapsamında değerlendirilmekle birlikte, temizlikle ilgili beklentilerinizi dile getirmek ve detaylar hakkında bilgi almak için firmamızla iletişim kurmanızda yarar vardır.

Firma personeli camlarınızı parlak ve temiz bir görünüme kavuşturmakta, mutfağınızı, tuvalet ve banyo gibi mikrop ve bakterilerin üremesine müsait alanlarınızı, duvardan zemine evinizin tamamını etkili bir şekilde temizlemektedir. Bu sayede her an temiz olan bir eve sahip olabilir, hijyenik bir ortamda yaşamanın sonucu olarak sağlıklı bir hayat sürdürebilirsiniz.

Villa ya da dubleks daire gibi çok katlı bir eve sahipseniz ya da evinizin büyüklüğü standartların üzerinde ise bir kişi günlük temizlik için yeterli olmayabilir.

Bu nedenle firmadan eleman temin ederken bu husus hakkında bilgi alınmakta ve sizin için kaç elemanın yeterli olacağı konusunda bilgi verilmektedir.

Aksi halde bir gün içinde yetişmeyen temizliğin tamamlanabilmesi için yeniden eleman çağırmanız gerekebilir.

Evinizde değerli tablo ve antika süs eşyası gibi objeler varsa, bu durumda profesyonel bir eleman işinizi kolaylaştıracaktır.

Firmamız tarafından temin edilen elemanlar eşyalarınıza zarar vermeden daha temiz görünmelerini sağlamanın en etkili yolları konusunda deneyim ve bilgi sahibi olduğundan, beklentilerinizi rahatlıkla karşılayabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HEMEN TEKLİF AL