İstanbul'da en iyi temizlik şirketi!

Çalışma Saatleri : (8.00 - 19.00)

mobile-icon Ücretsiz Keşif & Hizmet Talebi 0530 964 9937
mobile-icon Ücretsiz Keşif & Hizmet Talebi 0532 762 2807
mobile-icon Ücretsiz Keşif & Hizmet Talebi 0216 478 5812

Okul Temizliği

Çocukların Sağlığı İçin Okul Temizliği

Okullar her gün yüzlerce çocuğun eğitim için bulunduğu ve çok hızlı bir şekilde kirlenebilen ortamlardır. Okullarda özellikle zemin ve tuvalet kirlenmesi çok hızlı gerçekleşmektedir. Aynı zamanda sınıflarda, ofislerde, kantinde ve bahçede oluşan kirlilikler de ayrı bir öneme sahiptir. Bu durumların giderilmesi amacıyla firmamızın vermiş olduğu okul temizliği hizmeti birçok okulda düzenli şekilde uygulanmaktadır. Okullarda çocukların ve personellerin sağlıklı bir şekilde eğitime devam edebilmesi amacıyla tüm kullanım alanları ayrıntılı bir şekilde temizlenerek mikroorganizma faaliyetlerinin önlenmesi ve hijyenik bir ortam oluşturulması hedeflenir. Bu sayede okullarda sağlık sorunları yaşanmadan, kaliteli ve doğru bir eğitim gerçekleştirilebilir.

Okul Temizliği

Doğru Zamanlamayla Okul Temizliği

Okullarda sağlıklı ortamların oluşturulabilmesi için sadece belirli zamanlarda değil sürekli olarak temizlik şartlarının sağlanması gerekmektedir. Bu nedenle okul temizliği hizmetlerinin periyodik olarak alınması daha doğru olacaktır. Özellikle mevsim değişimlerinde ve haftalık tatillerde temizlik işlemlerinin yapılması sayesinde okullarda süreklilik sağlanabilecek şekilde temiz bir ortam oluşturulabilir. Bu temizlik şartlarının sağlanmasında en önemli nokta işlemlerin okulun müsait olduğu ve eğitimin bulunmadığı zamanlarda yapılmasıdır. Çünkü okul içerisinde eğitim verilen zamanda temizlik yapılması işlemlerin ayrıntılı bir şekilde gerçekleştirilmesini engelleyeceğinden dolayı en doğru zamanlama eğitimin yapılmadığı akşam saatleri veya hafta sonları olmaktadır. Ayrıca eğitime ara verilen tatil dönemlerinde de temizlik işlemleri rutin bir şekilde sürdürülmelidir.

Okul Temizliği Hizmetlerinin Kapsamı

Okullarda rutin bir şekilde uygulanan ve sağlık ortamı oluşturan okul temizliği hizmetleri geniş bir işlem kapsamında gerçekleştirilir. Firmamız tarafından temizlik işlemleri yapılırken öncelikle okul yönetimleri ile görüşülerek bir temizlik planı oluşturulur. Bu konuyla ilgili öğrencilere de bilgilendirme yapılarak temizliğin sürekli olması sağlanır. Temizlik işlemleri kapsamında öncelikle tuvaletler ve sınıflar havalandırarak hijyenik bir ortam sağlanması için gerekli dezenfektanlar ile zemin ve diğer ayrıntılar itina ile temizlenir. Daha sonrasında lavabolarda sıvı sabun kullanılması için şartlar sağlanır. Okullardaki çöp kovaları temizliği yapıldıktan sonra zemin temizlikleri tamamlanır. Ayrıca okul kantininde ve bahçesinde de gerekli temizlik işlemleri yapılarak dış ortamdan mikroorganizma bulaşması engellenir.

Hemen Ara