thumbs-iconİstanbul'un En Köklü Temizlik Şirketi

clock-iconÇalışma Saatleri : 08:00 - 19:00

mobile-icon

Bizi Hemen Arayın!0216 478 58 12

Ümraniye Cami Temizliği İbadet Ortamında Huzur İçin Gerekli

Ümraniye Cami Temizliği İbadet Ortamında Huzur İçin Gerekli

1 Oca

Ümraniye Cami Temizliği İbadet Ortamında Huzur İçin Gerekli

Yerli ve yabancı turistler tarafından mimarisini görmek amacıyla ziyaret edilen camiler bulunmakla birlikte, camilerin temel işlevi ibadet hayatına yapmış oldukları katkıdır.

Hızlı rezervasyon için arayın

0532 762 28 07   

0216 478 5812

Bu noktada huzurlu bir ibadethane ortamı meydana getirmenin en önemli yolu ibadet mekânı olarak camilerin temiz tutulmasıdır.

Özellikle cuma ve bayram günlerinde, kandil geceleri ve ramazan ayında çok sayıda insana kapılarını açan, günlük beş vakit de ibadet amaçlı ziyaret edilen camiler yoğun kullanımın da etkisi ile sık temizlik gerektirmektedir.

İslam kültürünün ve ibadetle ilgili kişinin kendisinin yanı sıra dış ortamında da aranan temizlik şartlarının bulunmasının etkisi ile de temiz bir ibadethane beklentisi camileri kullanan her birey için geçerlidir.

Firmamız Ümraniye cami temizliği ihtiyacınızı olması gerektiği gibi gerçekleştirerek camilerin huzurun adresi olmasını sağlamaktadır.

Ümraniye Cami Temizliği Hijyen İçin De Şart

Ümraniye cami temizliği İslami gelenek ve kültürün gerektirmesinin yanı sıra hijyenik bir ortamda ibadet edebilmek için de gereklidir.

Çok sayıda insanın kullanımına açık olması, camiyi kullananlar arasında hastalık taşıyan bireylerin de bulunabilmesi, ziyaretçilerin bir kısmının temizlik konusunda hassasiyet göstermemesi sebebiyle camiye kirlilik ya da hastalık kaynağı olabilecek unsurlar bırakması, sık sık bu mekânların temizlenmesini gerektiren sebepler arasında yer almaktadır.

Bundan dolayı düzenli bir şekilde camilerin temizlenmesi, kullananların sağılığı açısından büyük bir öneme sahiptir.

Ümraniye Cami Temizliği İçeriği

Ümraniye cami temizliği firmamız tarafından gerek İslami şartlar gerekse hijyen şartları yerine getirilecek şekilde gerçekleştirilmektedir.

Bu bağlamda öncelikle namaz kılınan zemin olarak halıların temizlenmesi esastır. Oldukça büyük zeminler olan ve genellikle duvardan duvara halı ile kaplı olan camiler, yerinde halı temizliği sayesinde cemaatin kullanımı aksatılmadan kısa zamanda temizlenebilmektedir.

Halı temizliği, zaman zaman çıplak ve ıslak ayakla ya da kirli çoraplarla basılması sebebiyle kötü kokan ve kirlenen halılardan namaz sırasında el ayak ve yüzün teması dolayısıyla herhangi bir mikrop kapmamak açısından da önemlidir.

Halı dışında cami temizliği sırasında kapıdan avize ve pencereye kadar her nokta itinalı bir şekilde temizlenmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HEMEN TEKLİF AL